Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna

Aktualności

Spektakl "Z fortepianem w walizce"

4 listopada br. Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej zainauguruje pierwszą edycję nowego wydarzenia artystycznego – festiwalu Viva Polonia! Ku pokrzepieniu serc, który ma na celu promocję kultury polskiej. W programie, oprócz koncertów prezentujących muzykę najwybitniejszych polskich kompozytorów, F. Chopina, I. J. Paderewskiego i S. Moniuszki, znalazły się również lekcje patriotyczne w ciekawej formie spektaklu teatralnego „Z fortepianem w walizce”. 

Spektakl, który powstał na podstawie pamiętników Paderewskiego, skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, ale również do starszych klas szkół podstawowych. Udział w spektaklu jest bezpłatny. Przy okazji wizyty w Kąśnej uczniowie będą mogli bezpłatnie zwiedzić Dworek Paderewskiego i obejrzeć wystawę zatytułowaną „Historia serca Ignacego Jana Paderewskiego” autorstwa Wiesława Dąbrowskiego.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres centrum@paderewski.tarnow.pl lub promocja@paderewski.tarnow.pl do 27 października br. Chęć udziału można również zgłosić telefonicznie – 14 600 00 16.

 

 

 

Wróć do poprzedniej strony